Najlepszy bank spółdzielczy

Bankowość spółdzielcza w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Być może mówić o tym, że banki spółdzielcze wypierają banki komercyjne jest jeszcze za wcześnie, jednak z całą pewnością można powiedzieć że zabierają im spory kawałek tortu.

W jakim mieście jest najlepszy bank spółdzielczy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż mnogość banków spółdzielczych w Polsce jest naprawdę duża. Bank bankowi nie jest równy. Struktura banków spółdzielczych jest taka, że działają pod wspólnym brandem i mają podobną kulturę organizacyjną, jednak różnice między poszczególnymi placówkami mogą być bardzo różne.

Każdy bank spółdzielczy może mieć nieco różną ofertę, jednak mówić, że gdzieś jest bank, który ma najlepszą ofertę, raczej jest niemożliwe.

Nie ma najlepszego banku spółdzielczego

Jeden klient może stawiać na oszczędzanie i zależy mu na dobrej i wysokiej lokacie (w bankach spółdzielczych lokaty dochodzą nawet do 5% w skali roku, jeśli zainteresujemy się oszczędzaniem długoterminowym).

Natomiast w przypadku klientów, którzy będą stawiali na kredyty hipoteczne, argument najniższego oprocentowania będzie przemawiał na plus. I tak samo będzie w przypadku kredytów firmowych (które cieszą się dużą popularnością wśród klientów banków spółdzielczych).

Banki spółdzielcze dostosowują ofertę do regionu

Jak wiadomo, bank spółdzielczy zazwyczaj działa w małym regionie i stara się dostosować ofertę głównie pod ten region. Jeśli mamy do czynienia ze zurbanizowanym środowiskiem, to największą rolę odgrywają kredyty gotówkowe, kredyty dla firm i kredyty hipoteczne, natomiast w małych miejscowościach i wsiach, pod uwagę będą brane głównie kredyty rolnicze itd.

Najlepszy bank spółdzielczy jest więc kwestią subiektywną i dla każdego będzie liczyła się nieco inna kwestia.

Sprawdź ofertę banku spółdzielczego

Warto sprawdzić ofertę banku spółdzielczego, ponieważ w wielu przypadkach może nas pozytywnie zaskoczyć. Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji na temat banków spółdzielczych, a także na temat ofert jakie proponują.