Bank Polskiej Spółdzielczości

Bank Polskiej Spółdzielczości to coś w rodzaju holdingu – wielkiej spółki matki, zrzeszającej wiele mniejszych spółek. W praktyce jest to ponad 300 małych banków, działających pod jedną marką. Cała inicjatywa powstała w 2002 z połączenia kilku lokalnych banków, które dostrzegły sens połączenia się, co daje wiele korzyści. Przede wszystkim jedna infrastruktura, jeden system bankowy, jedna identyfikacja wizualna (w kilku przypadkach małe zmiany), jeden lub podobny klucz sprzedaży.

W tym przypadku połączenie się tych kilku banków, jak najbardziej się opłacało, co widać po rozwoju Banku Polskiej Spółdzielczości. Obecnie BPS ma 2/3 rynku jeśli chodzi o banki spółdzielcze.

Plusy korzystania z oferty BPS

BPS to banki, które nie są bankami komercyjnymi, a wiele tych wyraźnie stawia “efekty” ponad klienta. Często czujemy korporacyjny oddech na karku, kiedy chcemy skorzystać z oferty banku komercyjnego. Te są coraz bardziej nachalne i coraz śmielej namawiają nas na nowe usługi, takie jak kredyty, lokaty, karty kredytowe i inne.

Jeśli jesteś klientem banku komercyjnego, to prędzej czy później skontaktuje się z Tobą doradca klienta indywidualnego, proponując super ofertę:

  • lokaty,
  • pożyczki,
  • konta oszczędnościowego,
  • karty kredytowej,
  • i modnego ostatnio pakietu ubezpieczeń.

W przypadku banków spółdzielczych, nacisk tego typu jest mniej odczuwalny.

Bank Polskiej Spółdzielczości – jaką ma ofertę?

Porównując ofertę Banku Polskiej Spółdzielczości z ofertami banków komercyjnych, często wyjdą nam bardzo różne wyniki. Nie można stwierdzić, który bank ma lepszą ofertę, ponieważ wszystko zależy od preferencji i celów klienta. Dla jednego liczy się długi okres kredytowania, dla innego niska rata, a dla jeszcze innego, wysokość zaciąganego kredytu.

Dopiero po sprawdzeniu i dokładnym porównaniu ofert bankowych (uwzględniając w tym Bank Polskiej Spółdzielczości), możemy stwierdzić która oferta opłaca nam się najlepiej.

Banki spółdzielcze przez internet

Na naszej stronie znajdziesz wiele zestawień i porównywarek ofert banków spółdzielczych – warto się im przyjrzeć. Jeśli interesuje cię dana oferta w banku BPS, poszukaj jej na naszej stronie. Często korzystanie z produktów bankowych przez internet, jest korzystne, ponieważ banki oferują wiele profitów, a także promocji, dla produktów internetowych.